Pondělí

22. července 2024

Nyní

17°

Zítra

12°

Svátek má

Matizem kolem republiky aneb Unikátní prázdninové putování po Česku

2. 7. 2023

page.Name
Podívat se po Česku se dá mnoha způsoby – vlakem, autobusem, na kole nebo klidně pěšky. My jsme se ale rozhodli ho celé objet Matizem. Jak k tomu ale došlo?

Vše začalo jednoho krásného dne, kdy si můj děda s babičkou pořídili svoje vysněné auto. Ano, je to on, ten zelený Matiz na fotce. Je to už spoustu let zpět, ale přesně tam příběh začíná. Autíčko jim roky skvěle sloužilo. Léta utíkala a všichni jsme stárli, jak Matiz, tak děda s babičkou. A tak, jako lidé na svět přicházejí, tak musejí také odejít.

Matiz zůstal na chvíli sám, netrvalo ale dlouho a v dědictví přešel do vlastnictví mojí mamky, která ho roky s radostí používala. Tedy s radostí, hlavně z práce domů, když ji skončila 12hodinová směna ve vrchlabské nemocnici. Čas běžel dál a moje mamka šla do zaslouženého důchodu. No a Matiz sloužil už jen jako takové to náhradní vozítko pro všechny, komu zrovna nejelo nové moderní auto. Nebo když zrovna pršelo a nechtělo se nikomu v dešti ven, na to byl Matiz ideální, takový jediný motorový deštník široko daleko. Ale i Matiz stárnul k tomu všemu ho každé dva roky čekala přísná prohlídka u doktora. To že to bylo horší a horší je vám asi jasné. Někdy nebyl zrovna ve formě, a tak párkrát utekl jen tak tak hrobníkovi z lopaty.

A když už byl skoro na cestě na jeho ekologickou likvidaci, rozhodl jsem se mu udělat ještě jeden pořádný výlet za dědu a babičku, kteří s ním tak rádi cestovali. Přece jen s ním pár let po republice něco najezdili. Ano, řeknete si, nejlepší časy má dávno za sebou, ale i naše děti si Matize zamilovaly. Možná to zní zvláštně, to auto je prostě proti ostatním jiné, určitě to nebude ohromujícím výkonem tří válce ani na prvním pohled krásnými hliníkovými 13palcovými koly, ohromujícím prostorem uvnitř auta a už vůbec ne jeho maximální výbavou. Ten náš má totiž pouze základní výbavu. Ale pro nás má to nejdůležitější – srdce a duši.

Ale jednu hodně důležitou věc tohle auto umí výborně – šíří kolem sebe zvláštní atmosféru a na tvářích dětí, ale i dospělých, vždy vykouzlí úsměv a radost. O tom jsem se přesvědčil, když jsem Matizem začal jezdit každý den do práce. Potkával jsem úplně cizí lidi a bylo to vidět, to auto se na vás prostě trochu směje a vy zase na něj. Vždycky se na lidi kolem sebe lépe dívá, když se usmívají, den je pak o poznání lepší.

A tak jsme se rozhodli úsměv a radost rozvést i o trochu dále a vznikl tenhle šílený nápad.

MATIZEM KOLEM REPUBLIKY

Přesně tak, jak je psáno, pojedeme Matizem kolem republiky po hranicích naší krásné české země. Nápad zvednout zadek a vyrazit ven za zážitky zaujal i mé 3 kamarády a během pár dní jsme už cestu plánovali se 4 Matizy. Na cestu za dobrodružstvím se ale nejvíc těší našich 6 dětí a jeden pes. Celá naše expedice bude průběžně sdílená na sociálních sítích: Facebook, TikTok, Instagram a YouTube. Tak nás určitě sledujte, budeme velice rádi za podporu a sdílení našich zážitků.

Kdy: 10.-20. 7.2023
Kam: Po hranicích kolem republiky
Kudy: to jen půjde
Kdo: my všichni a pes
Čím: Matizem
Proč: pro zážitky

Tak když si nebudete mít večer mezi 10.7 a 20.7 na co připít, můžete třeba na naše Matize. Určitě se nám to bude hodit.

Startujeme 10. července 2023 v cca 10:00 z Vrchlabského náměstí TGM

Za tým Matizem kolem republiky: Tomáš, Radek, Petr, Ivoš a naše děti: Patrik, Dominik, Adam, Max, Táda, Šíma a pejsek Chilli (Rex).