Neděle

21. dubna 2024

Nyní

-4°

Zítra

-3°

Svátek má

Od října už budou Technické služby vyvážet popelnice až po dvou týdnech

28. 7. 2023

page.Name
Systém svozu směsného odpadu ve Vrchlabí čeká zásadní změna. Od letošního 1. října bude popelářské auto vyvážet obsah kontejnerů a popelnic až po dvou týdnech. Na svém červencovém zasedání se na tom jednomyslně shodla Rada města složená ze zástupců hnutí ZVON a Volba pro město. Vyplývá to z usnesení publikovaného na webových stránkách města. Od loňského roku platí každý občan města včetně novorozeňat za svoz komunálního odpadu 650 korun ročně.

Schválený návrh, který v předchozím období nebyl předložen občanům města k diskusi či připomínkování, může způsobit značné komplikace na sídlištích nebo v okolí vznikajících bytových domů či ubytovacích zařízení.

Radní tudíž ve svém usnesení pověřili i ředitele Služeb města Vrchlabí Jiřího Prokopce „zvýšením počtu hnízd na tříděný odpad tak, aby se snížila docházková vzdálenost k nim, optimalizací velikosti nádob na směsný komunální odpad, aby jejich objem odpovídal množství trvale žijících obyvatel/ počtu osob užívající nemovitost v místě, kde je nádoba na tento odpad umístěna a zajištěním kompostérů pro zájemce z rodinných a bytových domů“.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: archiv redakce