Neděle

14. dubna 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Vrchlabské aquacentrum: Budeme mít otevřeno celé prázdniny

6. 7. 2023

page.Name
Vrchlabské aquacentrum má za sebou půl roku svého fungování. Jakých bylo prvních šest měsíců provozu a na co se mohou návštěvníci těšit v létě, jsme se zeptali ředitele Jiřího Duška.

Jak hodnotíte první půlrok fungování Aquacentra?
Z nováčka na trhu se pomalinku stává zavedená jistota. Máme u nás čisto, příjemný personál a žádné vážné úrazy. Vzhledem k tomu, že jsme se všechno učili za pochodu, to považuji za velký úspěch. Ukázalo se, že nejsme černá díra na peníze, a vstupné se drží na přijatelné úrovni. Mohl by někdo chtít víc?

Jaká byla jeho návštěvnost a jaké jsou ohlasy návštěvníků?
Návštěvnost hodnotím jako velmi slušnou, hlavně v zimě. V současné době u nás bylo už přes šedesát tisíc návštěvníků. Budeme se těšit na toho stotisícího a toho řádně oslavíme. Květen a červen jsou logicky slabší, chodí se k nám více o víkendu. Uvidíme, co přinese letní provoz. Budeme mít otevřeno celé prázdniny, na začátku školního roku pak bude dva týdny odstávka. Návštěvníci jsou u nás velmi spokojeni. Snažíme se neusínat na vavřínech a stále ladit detaily.

Co se v Aquacentru aktuálně děje, jaké jsou novinky?
Skončily dětské kurzy plavání, takže dopoledne jsou zatím klidná a tichá. V létě jsme poněkud omezili ranní plavání, bude jen v úterý a ve čtvrtek, zato je ho možno využít až do deseti hodin. Každý den je otevřeno od deseti hodin (viz box s otevírací dobou). Aktuálně stavební firma dodělává terénní úpravy všech venkovních prostor. Nejvíce se těšíme na slunící louku, na kterou bude možno chodit od druhého červencového týdne. Bude možnost si zakoupit pití a jít se natáhnout na slunící louku, na deku nebo na naše lehátka.

Na jaře se několikrát měnil ceník. Budou v něm ještě nějaké další změny?
Ano, na jaře byly dvě změny. Myslím, že jsme našli „naši“ optimální cenovou hladinu, se kterou nebudeme hýbat. Budeme zvýhodňovat delší pobyty na léto, tak aby zákazníci chtěli zůstat déle a chtělo se jim využívat slunící louku. Nikdy nebudeme cenově stejní jako venkovní plovárny a ani si na ně nebudeme hrát. Cílíme na návštěvníky, kteří si chtějí během dovolené připlatit a koupat se v čisté vodě, využívat atrakce a současně využívat venkovní prostory. Ani v létě není každý den krásně teplo a to bude náš čas. Ceník na léto prošel celou řadou změn, tak aby byl výhodnější. Zavedli jsme lepší cenu na dopoledne ve všední den a výhodný tarif na půl dne.

Chystáte už na podzim nějaké novinky?
Na podzim proběhne technická odstávka. Od 4. září bude pro veřejnost zavřeno, znovu otevřeme 19. září. Výjimkou bude ranní plavání, to poběží dvakrát týdně i během odstávky, aby náš skvělý klub ranních plavců nevyšel z formy. Plavecký bazén chceme nechat v provozu. V některých částech Aquacentra budou probíhat dokončovací práce a opravy. Změny, které budou viditelné pro návštěvníky, budou nový čipový systém nebo úprava stropu v parní kabině.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček