Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Dubnové Vrchlabinky: Hudební manažer, výročí Vlastíku a hodnotící biatlonisté

3. 4. 2023

page.Name
Šel jsem do světa jako Honza s pytlíkem buchet. Tak popisuje svoje začátky v branži manažer kapely Škwor a jeden z nejvýraznějších a nejžádanějších head stagemanagerů v České republice Josef „Pepé“ Sršeň. Právě tento mnoha zážitky a zkušenostmi protřelý světák zdobí titulní stranu dubnového vydání magazínu Vrchlabinky. Kromě rozhovoru s ním nabízí nové číslo Vrchlabinek pestrou čtyřicetistránkovou porci dalších zajímavých rozhovorů, článků a novinek. A co najdete v obsahu tentokráte?

Ochotnický divadelní spolek Vlastík letos slaví již své pětadvacáté narozeniny. Skupina vrchlabských ochotníků, která se začala formovat v devadesátých letech minulého století, navázala na německé divadlo ve Vrchlabí ze začátku století a také na pozdější divadelní jednotu Šír. Od té doby Vlastík zahrál okolo dvanácti her, některé z nich získaly ocenění na divadelních přehlídkách. U založení spolku Vlastík stáli i manželé Loudovi Jiří a Jitka, která je nyní principálkou souboru. V rozhovoru jsme si povídali o divadelní historii spolku i ochotnickém divadle obecně.

Před dvěma týdny skončila letošní sezóna Světového poháru v biatlonu. V závodech a především ve výsledkových listinách se neztratili ani naši krkonošští rodáci Michal Krčmář a Tereza Voborníková. Proto jsme je ještě „zatepla“ vyzpovídali a požádali o jejich dojmy a hodnocení letošní sezony.

K zimě se váže i další rozhovor. Třiadvacetiletý rodák z Jilemnice Vojtěch Břeský, který na letošní Univerziádě v Lake Placid obsadil třetí místo ve freeskiingu v disciplíně Big Air, si totiž rozhodně zaslouží pozornost. Nepovídali jsme si spolu jen o freeskiingu, ale i o tom, jak se mu žije v Rakousku a jak zvládá skloubit školu, sport a práci.

V dalších materiálech čísla připomínáme blížící se Velikonoce, ale i Motorkářské požehnání, které na začátku května rozparádí centrum města. A skončíme u dětí školou povinných. Environmentální vzdělávání vrchlabských žáků a studentů, které je jednou z hlavních součástí iniciativy Vrchlabí bez odpadu, bude pokračovat i v letošním roce. Děti školou povinné totiž v dubnu navštíví dopravní, skladovací a třídicí středisko na tříděný odpad a také městskou kompostárnu.

Nové Vrchlabinky vycházejí právě dnes a od dnešního dopoledne budou k dispozici na tradičních odběrných místech. Můžete si je v elektronické podobě přečíst i na webu.

Příjemné a inspirativní čtení přeje redakce Vrchlabinek.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček, Jakub Kašpar, Petr Slavík