Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

19°

Svátek má

Motorkářské požehnání aneb Zrod akce s dvacetiletou tradicí

3. 5. 2023

page.Name
Před dvaceti lety si malá skupinka motorkářů dala sraz za Sklípkem. Tím začala éra moto setkání, dnes – už můžeme směle říci – s dlouholetou tradicí. První moto požehnání se uskutečnilo v husitské kapli za účasti zhruba 15 až 20 jezdců.

1. května 2004 vstoupila Česká republika do Evropské unie a naše skupinka přivezla standartu i vlajky ostatních států EU na náměstí. Toto gesto mělo obrovský ohlas a mimo jiné ten den zasadila ještě lípu – státní symbol – za kulturním domem Střelnice. Při každoročním srazu si u této lípy vrchlabští motorkáři, kteří mají v logu mimo jiné „srdcem i rozumem“, udělají fotku na památku. S přibývajícími roky jezdí na „moto požehnání“ čím dál více přátel jedné stopy, a tak není divu, že náměstí TGM je vždy zcela zaplněno. A to i díky podpoře a pochopení městského úřadu.

Na desáté výročí neodmítl pozvání vrchlabský rodák a světově uznávaný jezdec Petr Kuchař se svým týmem, který zde předvedl neskutečné FMX show vystoupení. Tyto skoky byly vůbec poprvé předvedeny ve volném prostoru. Vrchlabské náměstí tedy zažilo premiéru.

Účastníci na naše setkání přijíždějí z celé republiky (nejvíce z města rekordů a kuriozit Pelhřimova), ale i ze zahraniční. Odměnou každému, kdo vážil cestu, je již tradiční pamětní samolepka. Ani covidová pandemie nezastavila naši snahu v pokračování této krásné tradice. V loňském roce nás navštívil a popřál mnoho zdaru v pořádání takových akcí český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček.

Jsme nesmírně pyšní, že se nejen Vrchlabákům naše akce líbí, proto jim chceme letos k 20. výročí motosrazu připravit další neopakovatelný zážitek. Samozřejmostí je, že myslíme i na naše nejmenší a i pro ně máme připraven celodenní doprovodný program.

Letos je naplánováno motopožehnání na sobotu 6. května a jak již bylo zmíněno výše, půjde o 20. ročník této akce. Podařilo se nám pro něj získat na vystoupení dalšího vynikajícího, všem motoristům známého, jezdce Petra Piláta, který nám předvede se svým týmem FMX exhibici. Tímto jste všichni i se svými ratolestmi zváni.

Přijďte si užít a podpořit naši akci svou účastí a my věříme, že prožijete super den. Provázet vystoupením i programem bude po celý den moderátor Petr Ticháček. Vstup na celodenní program je zdarma.

Za celý pořadatelský tým „Přátelé jedné stopy – Srdcem a rozumem“
Jan Sládek