Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Za parkování ve Vejsplachách budou běžkaři v zimě platit

31. 5. 2023

page.Name
Běžkaři, kteří vyrazí v zimě do bílé stopy do Vejsplach a přijedou k areálu autem, budou za stání na parkovišti u stadionu platit. Počítá s tím záměr, který bude zastupitelstvo města projednávat na svém zasedání příští týden. Plán zpoplatnit parkování pro lyžaře webu Vrchlabinky.cz potvrdil i Roman Charvát, který stojí v čele týmu, jenž běžecký areál provozuje.

Lyžaři zřejmě začnou platit již nadcházející zimu. „Zastupitelstvo města souhlasí se zavedením placeného parkování v měsících leden, únor, březen a prosinec na parkovišti u fotbalového areálu ve Vejsplachách, a to od prosince 2023,“ stojí mezi návrhy usnesení, které budou příští týden zastupitelé schvalovat.

Záměr vybírat peníze od lyžařů, kteří přijedou do Vejsplach autem, potvrdil i Roman Charvát. „Ano, je to v plánu. Proběhly už dvě schůzky na toto téma a celou věc stále řešíme. Předpokládám, že konečná podoba zpoplatnění včetně permanentek bude zřejmá na podzim,“ uvedl Charvát pro Vrchlabinky.cz. Charvát nezastírá, že za plánem zavést parkovné je snaha získat další finanční prostředky pro úpravu tratí a provoz lyžařského areálu.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří Novák