Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Lednové Vrchlabinky připomínají kulatiny Kabla a zvou na sportovní závody

2. 1. 2023

page.Name
Je tu rok 2023 a s ním nové – již 54. - vydání magazínu Vrchlabinky. Do lednových dní, které nyní provází spíš jarní počasí, jsme pro vás na čtyřiceti stránkách opět připravili pestrou porci čtení. A o čem si můžete ve Vrchlabinkách počíst tentokrát?

Jeden z tradičních a nejvýznamnějších vrchlabských podniků Kablo Vrchlabí v letošním roce oslaví 100 let od svého založení. Současný šéf podniku Tomáš Vrbata v bilančním rozhovoru pro Vrchlabinky vzpomíná na dobu, kdy do tohoto podniku nastoupil, a popisuje změny, kterými za poslední léta závod prošel. K tomuto rozhovoru přikládáme i další článek, který mapuje výročí tohoto podniku.

Titulní stranu magazínu zdobí fotka ze skiareálu Herlíkovice. Tento snímek je ryze zimní, současné počasí však přidělává provozovatelům vleků a lanovek vrásky na čele. Důvodů k vážnosti však mají víceméně. Nevědí totiž, jak moc negativně se v rodinných rozpočtech projeví současné zdražování a vysoká inflace. O tom všem, ale i o zasněžování či trablech se skialpinisty jsme mluvili s provozovateli skiareálu Herlíkovice-Bubákov s Michalem Hoškem, Vladimírem Klenzem a Veronikou Klenzovou Bubákovou.

V lednu se v Krkonoších uskuteční dvě významné sportovní akce. Bude to jednak zimní Olympiáda dětí a mládeže a Světový pohár žen v alpském lyžováním. Oběma akcím věnujeme materiály s odpovědmi na nejdůležitější otázky.

A na závěr trochu kultury. Divadelní spolek Lipany uspořádal na konci loňského prosince festival „Lipany Vrchlabákům“. Součástí festivalu byla premiéra hry Natěrač i derniéra hry Zakázané uvolnění. O tom, jak spolek funguje, vyprávěl jeho principál Jan Švimberský.

Nové Vrchlabinky jsou na obvyklých distribučních místech od pondělí 2. ledna. Přejeme všem našim čtenářům, sympatizantům i obchodním partnerům úspěšný vstup do roku 2023.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Herlíkovice-Bubákov, Petr Ticháček, Olympiáda dětí a mládeže