Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Dárek k výročí společnosti. Havex Group koupil prodejce karavanů Hykro

3. 11. 2023

page.Name
Společnost Havex Group, která si v letošním roce připomíná výročí 30 let své existence, si k narozeninám „nadělila“ dárek v podobě velké akvizice. Pod svá křídla totiž převzala společnost Hykro, která je tuzemským lídrem v oblasti karavaningu.

„Našim záměrem je být tady pro všechny a se širokou paletou našich produktů a služeb, aby si každý klient vybral,“ říká generální ředitel skupiny Havex Zdeněk Honek. „Akvizice společnosti Hykro je z tohoto pohledu přirozeným vývojem. Karavaning máme v hledáčku již delší dobu,“ dodal Honek. „Kupujeme společnost ve výborné kondici a vidíme zde velký potenciál pro další růst,“ uvedl k akvizici finanční ředitel Havex Group Jiří Valeš. „Současná hladina prodeje je 200 vozů ročně, tu již v příštím roce míníme navýšit. Věnovat se budeme i rozvoji příslušenství v rámci e-shopu,“ dodal Valeš.

„Hykro si svou pozici na trhu vybudovalo především kvalitou svých služeb. Vycházíme vstříc našim zákazníkům i v těch nejoriginálnějších přáních, která si lze představit. A umíme to,“ shrnuje dosavadní úspěch firmy zakladatel Vladimír Horký.

Havex v současnosti zastupuje více než tři desítky automobilových značek a ročně prodá přes 10 tisíc vozů. Patří mimo jiné k největším a nejúspěšnějším prodejcům značky Škoda. V roce 2009 kapitálově vstoupila do společnosti IMOFA, čímž rozšířila portfolio o italské značky. Obrat společnosti se blíží šesti miliardám korun.

Jiří Štefek, TZ Havex Group
Foto: Havex Group