Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Prezident Petr Pavel příští týden navštíví hradecký kraj, zavítá i do Vrchlabí

30. 11. 2023

page.Name
Prezident Petr Pavel přijede příští týden na první pracovní návštěvu Královéhradeckého kraje. V úterý a ve středu 5. a 6. prosince se setká s představiteli kraje a starosty. V plánu má i návštěvu nemocnice, vojáků, dětského domova, hodinářských firem, kláštera či Muzea Krkonoš ve Vrchlabí.

Prezident do Královéhradeckého kraje přijede v úterý ráno a návštěvu zahájí na dětské klinice hradecké fakultní nemocnice. Následně se na hradeckém hejtmanství setká s vedením Královéhradeckého kraje. Odpoledne zavítá do hodinářských firem ELTON hodinářská a Bohematic v Novém Městě nad Metují, dětského domova v Sedloňově. Program prvního dne zakončí návštěvou Vojenského geografického a hydrometeorologického úřadu v Dobrušce a debatou s občany v divadle v Červeném Kostelci.

Ve středu prezident navštíví klášter v Broumově, setká se s patrioty a starosty Broumovska. Cestu po kraji zakončí ve Vrchlabí, kde si prohlédne nedávno otevřené Muzeum Krkonoš a bude debatovat se starosty obcí ležících v Krkonošském národním parku.

Prezident Pavel, který je v úřadu od letošního března, už absolvoval návštěvy Moravskoslezského, Libereckého, Jihočeského kraje, Vysočiny, Prahy a Jihomoravského kraje. Naposled navštívil koncem října Olomoucký kraj. Ještě předtím, než se ujal prezidentského úřadu, navštívil Ústecký a Karlovarský kraj, kde také na Sokolovsku zahájil letošní školní rok.

(ČTK)
Foto: Facebookový profil Petra Pavla