Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Škoda Auto podporuje mobilitu pracovníků místních organizací i městských úřadů

5. 11. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Zlepšení dostupnosti péče v podhorských oblastech, ale také například pomoc při dopravě lidí k lékaři. To je hlavním posláním a zároveň i nejčastější „pracovní náplní“ vozů Škoda, které společnost Škoda Auto pravidelně věnuje vybraným organizacím z Vrchlabska a Jilemnicka poskytujícím sociální péči. Škoda Auto tuto společensky prospěšnou aktivitu provozuje již šestým rokem. Poskytovatelé služeb z Vrchlabí a okolí si letos na podzim převzali tři nové modely Škoda Octavia Combi.

Hlavním účelem daru ze strany automobilky je zvýšit kvalitu sociální péče na Vrchlabsku a Rychnovsku a zlepšit i její dostupnost klientům, kteří často žijí ve vzdálených nebo hůře dostupných oblastech. Obdarované organizace působí v celém spektru sociálních služeb, od péče o mládež a seniory přes pomoc zdravotně či mentálně znevýhodněným občanům až po poskytování zdravotně-sociálních služeb těžce nemocným a umírajícím.

Některé druhy služeb jsou na dopravě automobilem závislé, protože probíhají přímo v domácím prostředí klientů, což se týká například hospicové péče. Dojíždění odborných pracovníků přináší úlevu jak samotným pacientům, tak i jejich rodinám.

Tři modely Octavia Combi pro Vrchlabsko
Ve Vrchlabí si nové automobily převzali zástupci Pečovatelské služby města Vrchlabí, místního domova pro seniory a Domácího hospice Duha. V tomto případě padla volba na modely Octavia Combi, které jsou dlouhodobě nejžádanějšími vozy Škoda na mnoha evropských trzích. Automobily jsou vybaveny přeplňovanými benzinovými motory 1.5 TSI o výkonu 110 kW/150 k, které vynikají dynamikou potřebnou pro horské úseky Krkonoš, ale i tichým chodem a úsporným provozem. Velkým přínosem je rozměrný zavazadlový prostor, který dobře slouží k převozu obědů či zdravotnického vybavení.

Další podpora regionu
Společnost Škoda Auto nejen dlouhodobě podporuje mobilitu zdravotníků, ale přispívá i na projekty se zaměřením na rozvoj komunitních činností, zlepšení zdravotních služeb, vzdělávání, ekologie či dopravní bezpečnosti, ale také na pořádání kulturních akcí. Z nejnovějších projektů na Vrchlabsku lze připomenout například podporu oslav 60 let od založení Krkonošského národního parku, které trvaly do konce letošního října a jejichž součástí se stala i série charitativních koncertů na obnovu církevních památek.

Elektrokola pro KRNAP i místní úřady
Společnost Škoda Auto v letošním roce opět podpořila i strážce přírody ze Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) a zdejší samosprávy. V rámci podpory k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí podnik věnoval další tři elektrokola strážcům národního parku a po jednom elektrokole si převzaly městské úřady ve Vrchlabí a v Jilemnici. Ve Vrchlabí darované elektrokolo nejvíce užívají zaměstnanci odboru životního prostředí. „Využíváme ho k pracovním cestám na jednání a k obhlídkám v terénu v rámci města i v přilehlém okolí. Jsme s ním spokojení, jak s velkým dojezdem na baterii, tak pohodlím,“ říká Radek Vich z tohoto odboru a dodává: „Díky elektrokolu nemusíme využívat služební vozidla, čímž ušetříme nejen pohonné hmoty, ale i čas, protože na elektrokole, které máme ‚při ruce‘, je to rychlejší a operativnější.“

(komerční sdělení)