Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Popelnice budou vyváženy jen jednou za dva týdny, změní se i trasy svozu

1. 10. 2023

page.Name
Obyvatelé Vrchlabí od začátku října pocítí jednu z největších změn za poslední roky. Týká se komunálního odpadu. Od října totiž už bude obsah černých popelnic vyvážen jen jednou za dva týdny. Navíc dojde ke změně svozových tras. Vyplývá to z letáčku sepsaného Službami města Vrchlabí, který byl v minulých dnech doručen obyvatelům Vrchlabí do jejich schránek.

„Stále bojujeme s obrovským množství směsného komunálního odpadu, které má ke splněné stávajících legislativních cílů stále daleko. Nejen s rostoucími cenami energií, pohonných hmot, ale především kvůli poplatkům za skládkování se náklady na odpadové hospodářství stále zvyšují,“ stojí v této tiskovině.

Popelářská auta proto budou vyvážet popelnice jednou za dva týdny, nicméně současná cena za svoz odpadu – tedy 650 korun na osobu za rok – se měnit nebude. Navíc se proslýchá, že by zastupitelé mohli tuto cenu s platností od příštího roku ještě zvýšit. Služby města ve svém oznámení obyvatele upozorňují, že od 9. října dojde ke změně svozových tras. Bližší informace o tom, jak tyto změny budou vypadat, však tiskovina neobsahuje.

Součástí změn bude podle vyjádření Služeb města i umístění plastových nádob na bio-odpad a kovy v místech, kde již nyní jsou hnízda na tříděný komunální odpad.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: archiv redakce