Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Vrchlabské Aquacentrum: Vyhlížíme návštěvníka s číslem 100 000

9. 10. 2023

page.Name
Vrchlabské Aquacentrum má za sebou úspěšné léto a vyhlíží jubilejního návštěvníka s pořadovým číslem 100 000. Na to, co je v bazénu nového, jsme se zeptali jeho ředitele Jiřího Duška.

Jak se vydařilo po návštěvní stránce letošní léto?
Letní sezóna byla velmi vydařená, v číslech téměř srovnatelná se zimou. Vysoká návštěvnost ve dnech, kdy bylo ošklivo, nás moc těšila, ale zase tolik nepřekvapila. Velkým překvapením byla velmi dobrá návštěvnost i v horkých dnech. Zdá se, že máme co nabídnout oproti venkovním koupalištím. Co nás ale těší nejvíc, jsou pozitivní ohlasy návštěvníků a vysoká hodnocení. Sami ale víme, že stále je co zlepšovat.

Jsou všechny technické aspekty bazénu již dořešeny a dokončeny? Došlo v posledních měsících k nějakým změnám či úpravám?
Aquacentrum běží celý tento rok ve zkušebním provozu, to už ledacos napovídá. Stále shromažďujeme a vyhodnocujeme data a sbíráme informace o budově. I když je naše budova nevelká, je nabitá technikou a procesy v ní jsou složité. Určitou část úprav jsme stihli při odstávce na začátku září, ale zdaleka ne všechno. Moc mě osobně mrzí, že jsme nestihli spustit tobogán. Jednalo se o chybu v projektu, která vznikla před několika lety, a ani vedení města Vrchlabí, ani Aquacentrum na ni nemělo nejmenší vliv. Úspěšně jsme ale třeba vyměnili čipový systém a po nastavení všech parametrů běží hladce.

Skončilo léto a je tady podzim. Přistoupili jste nebo přistoupíte v tomto období k nějakým změnám v ceníku vstupného?
Ceny jsme mírně přizpůsobili podzimní mezisezóně. Asi největší změnou je zvýhodnění doplatků. Návštěvník, který se rozhodne u nás zůstat déle, tak může učinit za velmi příznivých 90 korun na hodinu. Změnili jsme podmínky abonentům, reagovali jsme tím na časté požadavky, chceme maximálně zvýhodnit stálé návštěvníky. Účtovat budeme první celou hodinu a další pobyt bude účtován po minutách v ceně 1 Kč/1 minuta (ve všední den). Dokud to nebude nutné, tak s tím nebudeme hýbat. Novinkou od nového roku bude časové omezení předplatného, podobně jako v jiných areálech.

Začal školní rok a děti nastupují do zájmových kroužků. Letos mají nově možnost i nastoupit do plavecké školy. Můžete popsat, co tato škola nabízí?
První kurzy výuky plavání proběhly již na jaře. Naše sesterská organizace Plavecká akademie Vrchlabí zahájila činnost velmi úspěšně, dostávají se ke mně velmi milé reference. Kromě výuky plavání v rámci školní výuky nabízí ve středu výuku plavání dětí a mládeže pro veřejnost. Hravou a nenásilnou formou se snaží děti učit správnému stylu plavání. Chodí nejmenší děti od jednoho roku až po osmáky.

Jak se zatím vyvíjí celková návštěvnost bazénu? Kdy očekáváte 100 000. návštěvníka?
Jak ten čas letí! Není to tak dlouho, co jsme otevírali, a najednou řešíme takové krásné číslo. Podle předchozích statistik by měl návštěvník s číslem 100 000 dorazit někdy koncem října nebo začátkem listopadu. Bude to napínavé čekání. Kdopak se jím stane? Moc se těšíme a budeme na tento velký okamžik dobře připraveni.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček