Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Parkování v areálu Vejsplachy: 3 hodiny za 95 korun, permanentka za tisícovku

30. 8. 2023

page.Name
Milovníkům běžeckého lyžování, kteří do oblíbeného areálu Vejsplachy zajíždějí autem či mikrobusem, se jejich záliba od letošní zimy prodraží. Nově totiž budou za zaparkování svého vozidla na parkovišti u areálu od začátku prosince do konce března platit. Konečnou podobu ceníku stanovila na Rada města (složená ze zástupců hnutí Zvon + Volba pro město) na svém srpnovém zasedání. Toto rozhodnutí je konečné a nepodléhá schválení zastupitelstvem.

Ze zveřejněného usnesení Rady města vyplývá, že řidič osobního auta zaplatí za parkování 95 korun za každé tři započaté hodiny, mikrobus zaplatí 250 korun a autobus pak rovnou tisícikorunu. Parkovné se bude platit v parkovacím automatu, který zde bude instalován. Platba bude možná hotově i kartou.

Radní dále rozhodli, že zájemci si budou moci koupit parkovací kartu na celé období za 1000 korun. Tato karta bude však nepřenosná a bude vedena na příslušnou poznávací značku vozidla. O vydání karty se budou žadatelé obracet na městem pověřeného správce, který bude karty žadatelům vydávat. Správce bude povinen před jejich předáním doplnit do karty a výrazně vyznačit poznávací značku vozidla a kartu před výdejem zalaminovat. To, že auta zde nestojí načerno bez placení, budou kontrolovat pracovníci TJ SVS Krkonoše, kteří pak budou porušení těchto pravidel hlásit Městské policii.

Některá vozidla budou od povinnosti platit parkovné osvobozena. Dle rozhodnutí radních půjde o „servisní vozidla TJ SVS Krkonoše, vozidla fotbalových oddílů a spolupracujících sportovních klubů, a to na základě vystavení vjezdové karty“.

Parkovné se u areálu bude platit do konce března, od 1. dubna do 30. listopadu zde bude opět stání bezplatné.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz