Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nové Vrchlabinky: Adam Jindřišek, chovatel tygrů či výlet do muzea lyží

1. 2. 2023

page.Name
Vypadá to, že do Krkonoš dorazila zima se vším všudy. Nicméně je tu začátek nového měsíce a s ním již 55. vydání magazínu Vrchlabinky, které vychází právě dnes a můžete si ho vyzvednout na svých tradičních odběrných místech. Na svých 40 stranách přináší únorové Vrchlabinky opět zajímavé články a osobité rozhovory. A o čem si budete moci přečíst tentokrát?

Hlavní téma Vrchlabinek tvoří série tří článků a rozhovorů, které popisují příběh malého Adama Jindřiška, který od loňského srpna čelí zákeřné nemoci zvané akutní lymfoidní leukémie. Jeden z rozhovorů nám poskytl samotný Adámek, druhý pak jeho rodiče, kterým se zcela převrátil život na ruby a vše podřídili boji za uzdravení svého syna.

Aleš Suk je známý jako trenér olympioniků, tělocvikář a milovník lyžování, ale také jako vášnivý sběratel všeho, co se zimními sporty souvisí. Jeho sbírka se orientuje primárně na Krkonoše a je obrovská. Tisíce vosků, stovky lyží, trofejí, cen, sněžnic nebo třeba i tisíce kusů korespondence místních lyžařů. Svou sbírku už dříve vystavoval v různých muzeích a vloni v dubnu otevřel svoje vlastní Muzeum lyžování v Dolní Branné. Byli jsme u něj na návštěvě.

I v našem regionu žijí pozoruhodní lidé s nevšedními koníčky a zálibami. Je jím například tesař Martin Zeman, který je známý tím, že se výzev nebojí a přijímá i zakázky, na které si jiní netroufnou. Pro magazín Vrchlabinky promluvil nejen o tesařině, ale i o tom, co ho inspirovalo k postavení vlastního hradu či k chovu šelem.

Titulní stranu a jeden z rozhovorů jsme věnovali záchranáři a kynologovi Josefu Matějcovi, který v polovině ledna absolvoval Mezinárodní lavinový a kynologický kurz. Řekl nám, co bylo jeho smyslem a v čem je tato akce důležitá a přínosná.

V dalších materiálech váš zveme k názvu obchodu s exotickým názvem Namche nebo přinášíme rozhovor s realitním makléřem Lukášem Gašparem, který který varuje před nekalými nabídkami na odkup pozemků.

Krásné zimní čtení všem přeje redakce Vrchlabinek!

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz