Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Byty u školy = Bydlení pro Vrchlabáky

11. 9. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Ještě v letošním roce bude zkolaudován projekt „Byty u školy“ v lokalitě na Liščím kopci. Ze tří čtvrtin je v současné době projekt již vyprodaný. Ze 16 bytů, které se ve dvou viladomech nacházejí, totiž má již 12 svého majitele.

Projekt v prostranství na dohled od základní školy na Liščím kopci rostl doslova před očima. „Poprvé jsme do země kopli loni v červenci a letos v létě už jsme pokládali podlahy. Kolaudaci plánujeme na konci podzimu, zhruba v listopadu,“ říká Lukáš Gašpar, jednatel vrchlabské pobočky realitní kanceláře Evropa a investor celého projektu.

Gašpar je spokojen nejen se zájmem o nabízené byty, ale i s tím, jak se podařilo celý projekt architektonicky zasadit do okolní krajiny i zástavby. „Naším cílem nebylo vytěžit ze zastavěné plochy maximum, ale bylo důležité a žádoucí to celé udělat jako jistý přechod od staré panelové zástavby do vilové čtvrti. Architekti tudíž navrhli řešení v podobě dvou samostatných viladomů, které mají právě tento přirozený přechod evokovat,“ říká.

Při plánování projektu si Lukáš Gašpar stanovil ještě další podmínku. „Bylo a je pro nás zásadní, jak ty domy budou fungovat. Nesmí to být domy na krátkodobé pronajímání a z toho vyplývají i dispozice bytových jednotek,“ říká Gašpar a dodává, že u projektu klade silný důraz na vrchlabský patriotismus. „Dosud prodané byty se nám podařilo prodat klientům, kteří do nich buď jdou na stálé bydlení, nebo si je kupují kupují jako investici pro dlouhodobé pronajímání nebo pro svoje děti. A konečně zatřetí to jsou lidé, kteří z Vrchlabí pocházejí, mají zde nějaké vazby a chtějí se sem jednou vrátit,“ říká spokojeně.

Všechny byty mají relativně velké dispozice, každý byt má svoji sklepní kóji pro sportovní potřeby. V každém z viladomů je společná kočárkárna či kolárna. Každý byt má samozřejmě svoje parkování a kolem obou viladomů je velký pozemek, kde by mohlo v budoucnu pro majitele bytů vzniknout ještě další zázemí.

Ze 16 nabízených bytů v projektu je již 12 prodáno a zbylí čtyři volné byty včetně jejich dispozic si mohou zájemci prohlédnout na webu bytyuskoly.cz. Zde jsou k vidění i galerie z výstavby i vizualizace. Ceny volných jednotek jsou k dispozici na dotaz na některý z kontaktů uvedený na webu.

(komerční sdělení)