Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

FOTO: Kablo hostilo soutěž mladých techniků Talenty pro firmy T-profi

26. 9. 2023

FOTO: Kablo hostilo soutěž mladých techniků Talenty pro firmy T-profi 25 snímků
AKTUALIZOVÁNO/ Prostory tzv. palníku v areálu společnosti Kablo Vrchlabí od rána hostily okresní kolo soutěže mladých techniků Talenty pro firmy T-profi. Týmy složené ze žáků základních a středních škol pod odborným dozorem svých pedagogů a odborných zaměstnanců z pěti technicky zaměřených společností z okresu Trutnov sestavovali zařízení s mechanickým pohonem. Letos se jednalo o lanovku.

Soutěže, kterou pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje, se v letošním roce zúčastnilo pět soutěžících společností - Vitesco Technologies, TE Connectivity s.r.o. , ZPA Smart Energy a.s., Kablo Vrchlabí s.r.o., ARGO-HYTOS, s.r.o.

Jednotlivé týmy jsou složeny ze žáků základních a středních škol​. Na sestavení letošního zadání - lanovky - mají dvě a půl hodiny. Podle odborné poroty nejlepší práci nakonec odevzdal tým společnosti TE Connectivity s.r.o.

Okresní kolo soutěže opět hostí Kablo Vrchlabí, které pro tuto příležitost využilo prostor tzv. palníku, kde se v současné době nachází i unikátní výstava k výročí 100 let výroby kabelů ve Vrchlabí.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz