Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Záříjové Vrchlabinky zvou na výpravu kolem republiky či skautské jamboree

1. 9. 2023

page.Name
Je tu září a s ním i nové vydání magazínu Vrchlabinky. Titulní stranu a hlavní rozhovor jsme věnovali unikátní expedici Matizem kolem republiky, kdy parta čtyř taťků a jejich šesti synů objela celou Českou republiku co nejblíž státním hranicím. A i další články a rozhovory ve vydání čítající 40 stran jsou neméně zajímavé. O čem si přečtete tentokrát?

„Na konci července letošního roku jsem se společně s dalšími deseti vrchlabskými skauty vydal do Jižní Koreje na 25. Světové skautské Jamboree, největší skautskou akci vůbec, na níž se sešlo na pětačtyřicet tisíc mladých skautů z celého světa za společným setkáváním, zážitky a přátelstvím. Velký tábor se podobal spíše stanovému městu, které jen přejít trvalo několik hodin,“ těmito slovy zahájil kolega Antonín Kašpar autentické vyprávění o návštěvě Světového skautského Jamboree. Pokud chcete vědět více jak to na setkání mladých skaut chodí, přečtěte si Tondovu reportáž.

Hokejisté HC Stadion Vrchlabí se již intenzivně chystají na nadcházející sezónu ve II. hokejové lize. V srpnu začali hrát přípravné přátelské zápasy a k prvnímu mistráku nastoupí v sobotu 23. září doma proti Příbrami. Na to, co je uvnitř týmu nového a s jakými ambicemi nastoupí do nové sezóny, jsme se zeptali sportovního manažera klubu Jiřího Jakubce.

Už je tomu více než 18 měsíců, co společnost Hilding Anders otevřela novou výrobní továrnu na matrace v Jilemnici a začala psát novou kapitolu své historie, kterou pošramotil požár původní továrny v Roztokách u Jilemnice. O novém startu společnosti se tehdy psalo jako o zázraku. Jako o fénixovi, který vstal z popela. Od té doby uteklo mnoho času. Společnost Hilding Anders už proto řeší nové výzvy a hledí do budoucna. O tom všem si s námi povídal generální ředitel společnosti Petr Vašíček.

A na závěr bych vás rád upozornil na jeden nevšední rozhovor. Kolegyně Gabriela Jakoubková tentokrát vyzpovídala Barboru Horákovou. Společně rozmlouvaly o jejím vyrůstání v církevním prostředí, o jejím vztahu k umění, módě, k ženství, k sobě samé… A o tom, jak Barbora navrhovala taláry pro evangelické duchovní. Tento rozhovor zkrátka stojí za přečtení.

Za redakci Vrchlabinek vám přeji krásný čas začínajícího podzimu a příjemné čtení!

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Lucie Ptáčková, World Scout Jamboree, archiv Barbory Horákové