Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Ráj elegantních oděvů pro sport i volný čas

12. 3. 2024 Komerční sdělení

Ráj elegantních oděvů pro sport i volný čas 9 snímků
Bundy, mikiny, trička, kalhoty, sukně, sportovní šaty či kraťasy pro sport, volný čas, ale třeba i do kanceláře. To vše nabízí elegantní obchod značky Neywer v Lužické ulici nedaleko vrchlabského kostela svatého Vavřince. Přestože 90 procent zdejšího sortimentu je určeno pro ženy, vybrané oblečení zde pořídí i muži či mladiství.

Může to na první dojem působit velice zvláštně či nepochopitelně. Obchod s oděvy značky Neywer se nachází stranou každodenního hlavního vrchlabského shonu. Není totiž situován ani na náměstí, ani v některém z obchodních domů a ani na území mezi Kauflandem a Lidlem. Nýbrž nachází se v Lužické ulici a cesta k němu vede i od kostelní fary na náměstí Míru směrem k železnému mostu a dál pak ke kavárně Láffka a budově bývalého kina.

Na této adrese obchod funguje od roku 2020. Hned jeho otevření však poznamenala pandemie covidu-19 a lockdown, který tehdy vláda vyhlásila. „Obchod jsem otevírala měsíc před vypuknutím epidemie. Vykomunikovala jsem změnu jeho adresy a očekávala, jak se to rozjede. Rázem se to celé zastavilo,“ ohlíží se ve vzpomínkách nazpět majitelka obchodu Hana Teichmanová, usměvavá máma dvou dětí, která, když není ve svém obchodě, vede kurzy cvičení pro ženy nebo sportovní skotačení pro děti v Domě dětí a mládeže Pelíšek.

Pro vysvětlení je potřeba dodat, že komerční spolupráce Hany Teichmanové se značkou Neywer má totiž mnohem delší minulost a datuje se již do roku 2010. Tehdy si tato rodačka z Podkrkonoší (ale s jihomoravskými předky) otevřela svůj první obchod.

Podívejme se ale ještě před tento letopočet a představme si firmu Neywer blíže. Tato společnost je ryze českou společností, která vznikla v roce 1997 na severu Moravy, ve Frýdku-Místku, a je ve vlastnictví rodiny Volných, která stojí i za návrhem jednotlivých střihů oděvů. V tomto městě se oděvy i šijí.

Setkání s majitelem
Hana Teichmanová se se značkou Neywer poprvé setkala v roce 2008 na sportovně-cvičební akci v Jičíně. „Společnost Neywer tam měla stánek a vystavené věci mě zaujaly. Vyzkoušela jsem si tam jedny kalhoty a hned jsem si je koupila. V tu dobu se ještě moc nechodilo v elasťákách. Líbilo se mi, že to vypadalo jako plátěná kalhota, jež byla využitelná i volnočasově, přitom to byl sportovní materiál. Prodyšnost byla výborná, takže když si člověk zacvičil, ten vzduch tam cirkuloval a kalhoty nebyly mokré,“ vzpomíná. Na akci v Jičíně byl přítomen i majitel firmy Michal Volný a Hana Teichmanová se s ním dala do řeči. „Asi se mu zalíbily moje otázky a nabídl mi, jestli bych nechtěla zkusit jeho zboží prodávat,“ pokračuje ve vyprávění.

Tehdy z toho ještě sešlo, nicméně na další podobné akci – která se opět konala v Jičíně – se ti dva potkali znovu a opět se pobavili o možné spolupráci. Mezitím Hana o celé věci intenzivně přemýšlela a tentokrát už mu kývla. „Manžel mě v určitých věcech dost podporuje a řekl tak to zkus,“ říká. Nyní šlo o to udělat si jméno a dát o sobě vědět. Hana Teichmanová zvolila hned několik způsobů. S majiteli firmy jezdila na různé akce, ale zboží s logem Neywer začala aktivně propagovat mezi ženami, s nimiž cvičila, a zároveň ho prezentovala i ve fitness centru, které tehdy provozovala v Gendorfu.

Zájem se začal dostavovat. „Ženy, s nimiž jsem cvičila a které to na mně viděly, říkaly, že to vypadá dobře, a viděly, že po cvičení či jumpingu neodcházím s mokrými kalhotami, a začaly si to kupovat,“ vzpomíná Hana na své první obchodní úspěchy. A protože zájem o zboží neklesal, rozhodla se si v místnosti ve svém domě otevřít obchod. V následujících letech vynaložila nemalé množství energie na jeho propagaci a snaze, aby se značka Neywer dostala do povědomí lidí. Hana Teichmanová přiznává, že tato snaha byla někdy náročná a vyčerpávající, ale úsilí přineslo své ovoce. Obchod nejen že nezanikl, ale v následujících letech přežil všechny ekonomické turbulence i lockdowny, kterými české hospodářství prošlo. A co víc, brzy začaly být původní prostory těsné, a proto se Hana Teichmanová rozhodla, že svůj obchod přesune o pár metrů dál do jiných prostor v domě, který si s manželem koupili. A zde se nachází dodnes.

Široký sortiment
A jaké kousky jsou zde k mání? „Moje zboží je volnočasově elegantní. Ženy ho využívají na sport, ale mohou ho využít i volnočasově. Tato móda je opravdu hezká. Neywer je zaměřen na určitý typ střihů, že to ženy dokážou skloubit i s nějakým svetříkem. Mám tu základní střihy kraťasů, tříčtvrťáků, dlouhých, úzkých, širších kalhot, letní elastický šusťák, outdoorové věci či softshell. Mám tu módu i pro plnoštíhlé, odchází překvapené, že se v tom dobře cítí a dobře to vypadá. Snažím se mít v prodejně základní věci ve všech velikostech, není problém doobjednat například barvu, kterou tady nemám. Dál pak nabízím u zakoupených oděvů úpravu, jako například zabrání nebo zkrácení,“ představuje Hana Teichmanová svoji nabídku. Z jejího vyprávění vyznívá, jak je hrdá na to, že je Neywer ryze česká značka.

Obchod Neywer v Lužické ulici je otevřen v pondělí, ve středu a v pátek od 9:30 do 17 hodin a ve čtvrtek od 9:30 do 12:30. V úterý je zavřeno. Hana Teichmanová však dogmaticky nelpí na otevírací době svého obchodu. „Na základě telefonické dohody se můžeme domluvit na jiný termín. Klasické webové stránky nemám, protože nemám e-shop, nicméně na stránkách Neywer lidé všechny naše produkty vidí a o mně jsou všechny informace na Google, mám tam mapu,“ vypočítává. Za přednost svého obchodu považuje rodinou pohodu. „Když přijde zákaznice s pánem, mohu jim nabídnout kávu a vodu, časově nejsem omezena, po zavírací době se tu mohu věnovat zákaznicím déle, můžeme si popovídat nebo si dát i víno, sedí se tu velmi dobře,“ říká srdečně.

A kdo vůbec je Hana Teichmanová? Vězte, že je to velice činorodá žena. „Vedle toho, že vedu tento obchod, jsem cvičitelka. K tomu jsem se dostala na mateřské dovolené. Udělala jsem si různé kurzy a přidávala si aprobace, které bych mohla dělat, dodělávala jsem si pedagogické minimum pro volnočasové aktivity a jezdila na psychologické školení o dětech, hyperaktivních ADHD, abych věděla, jak s nimi pracovat. V Domě dětí a mládě Pelíšek jsem již deset let,“ říká.

Vrchlabský obchod Neywer je jediným kamenným obchodem této značky v republice. V minulosti jich bylo po celém Česku více, ale epidemie koronaviru je skosila. „Já jsem to vydržela a přežila, protože jsem bojovnice,“ říká Hana Teichmanová s hrdostí v hlase a rozhlíží se po svém stylovém a vkusně zařízeném obchodě. Přijďte ho navštívit a přesvědčte se o tom na vlastní oči.

(komerční sdělení)