Pondělí

24. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Střecha pro pergolu

3. 6. 2024

page.Name
Vloni jsme dokončili Spolkovou zahradu za Kulturním domem Střelnice. Je tu plocha s veřejným ohništěm a pergola, vše schované za záhony angreštů a rybízů. Nyní vyhlašujeme sbírku na střechu pergoly a mobiliář. Pomůžete nám? Každá koruna se hodí. Děkujeme!

V loňském roce začal budovat Okrašlovací spolek za Kulturním domem Střelnice zahradu. Začalo to nenápadně. Vymýtily se dřeviny, pohlcující opuštěnější části zahrady vedle tenisových kurtů. Pak se tam objevily záhony a začala se připravovat pevná plocha.

To už nešlo přehlédnout a mnozí z vás nám obětavě pomáhali. Vozili kompost a štěpku, naváželi štěrk, rovnali kameny. Pak přišly na řadu práce na velkém sezení a nakonec byla vztyčena pergola. Materiál a technické práce jsme hradili – jak to pravidelně děláme – z grantu. V tomto případě od Nadace Škoda Auto.

V letošním roce jsme chtěli pokračovat v dokončení zahrady (zakrýt pergolu a připravit hravé vodní prvky pro děti), opět cestou grantů. Na jaře se ale na celé ploše řešil odtok povrchové vody a projekt musel počkat...

Pergola ale potřebuje zakrýt střechu už nyní, abychom zde všichni mohli pohodlně usednout ve dnech dešťů i prudšího slunce. Bude polopropustná, aby tu bylo stále příjemně. A k tomu dlouhý stůl a lavice. Práce udělají členové spolku, ale materiál něco stojí.

Pomozte nám prosím získat celkovou částku 40.000 Kč na dokončení oázy v centru města, která bude sloužit všem.

Vaše příspěvky – i drobná částka pomůže – posílejte na tento transparentní účet. Děkujeme!

www.darujme.cz/moje-pergola

Zdeňka Flousková