Pátek

14. června 2024

Nyní

13°

Zítra

15°

Svátek má

Kulinářské drama. Lukáš Čížek chce obhájit titul Kuchař roku

20. 5. 2024

page.Name
Lukáš Čížek, majitel a šéfkuchař vrchlabské restaurace Farma Steak and Fish, hodlá dosáhnout na kulinářskou metu, které před ním ještě nikdo nedosáhl. Postoupil do šestičlenného finále soutěže Kuchař roku, kterou před dvěma lety v ročníku 2022/2023 vyhrál, a už zítra bude v pražských Letňanech tento titul obhajovat.

„Je to poslední a nejtěžší cesta mého kuchařského snu. Kdybych to obhájil, byl bych zatím první v historii této největší soutěže od roku 1990,“ uvedl Čížek.

Pro letošní ročník si na základě zadání poroty připravil dvouchodé menu. Veganský předkrm bude terinka z tofu a pečeného lilku, tartar z červené čočky, pyré z chřestu, marinovaná zelenina, vege demi-glace s tamari a jako hlavní chod Čížek připraví telecí rumpsteak se smrži, bramborovou rolkou, hráškovým pyré, sezónní zeleninou, raviolou z jablka a celeru, slaninovou espumou, kroketou z telecího brzlíku a demi-glace.

Stejně jako před dvěma lety bude jeho tým čítat dohromady tři lidi. Kromě Čížka to bude comis Šárka Pavlová a na pozici helpera je bude doplňovat Jakub Lukáč, sous-chef z restaurace Farma.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz