Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Pomozme Kačce na nohy! Bojovnice z Herlíkovic potřebuje pasivní exoskelet

8. 5. 2024

page.Name
Kateřina Šimonková z Herlíkovic je třicetipětiletá maminka dvou kluků. Před deseti lety utrpěla vážný úraz páteře, při kterém si rozdrtila obratel a přerušila míchu. Život se jí během pár vteřin obrátil vzhůru nohama. Vrtulník, několik operací, oznámení lékařů, že ochrnula od pasu dolů a už nikdy nebude chodit...

I po úrazu se Kateřina nadále snaží být aktivní, jezdí na handbiku, „chodí“ s dětmi na procházky, doma posiluje a cvičí. 

V březnu letošního roku se Kateřina dostala k panu doktorovi Peteru Olšákovi, který léčí pomocí elektroakupunktury. A stalo se něco neuvěřitelného. Z části se jí obnovilo břišní a zádové svalstvo a dokonce i některé svaly na nohou. Nikdo zatím netuší, kam až to celé může dojít. Pro Kateřinu je to jako zázrak. 

Jako další podpůrný krok k této léčbě Kateřině doporučil doktor Olšák pasivní exoskelet Unilexa, který je určen pro nácvik chůze a pomáhá k vertikalizaci nechodících lidí. Stoj je velmi důležitý pro vývoj svalového a kostního aparátu. Také zlepšuje krevní oběh, funkci orgánů a střevní peristaltiku. Bohužel tuto pomůcku zatím nehradí zdravotní pojišťovna a její pořizovací cena je 371.500 Kč. 

Kateřina se rozhodla vybrat potřebné peníze ve sbírce na platformě donio.cz.

Další informace o jejím příběhu, ale i možnostech o tom, jak jí pomoci, najdete ZDE.

(red, donio.cz)