Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Pomáhají druhým a zlepšují naše okolí. Diakonie udělí ocenění Modrej život

30. 1. 2024

page.Name
Diakonie ČCE – Středisko Světlo ve Vrchlabí udělí 22. února ocenění Modrej život. Modrej život je krkonošské ocenění pro lidi, kteří rádi pomáhají druhým a snaží se svými činy zlepšit společnost nebo okolí. Od začátku února může veřejnost online hlasovat pro nejlepší dobrovolnický příběh z našeho regionu.

Do veřejného hlasování se dostalo pět finalistů. Nominovat kandidáty mohl kdokoliv z veřejnosti na podzim 2023. Nominovaní museli splnit následující kritéria: „Oceněný příběh se musí odehrávat ve všech městech a obcích od Jilemnice přes Vrchlabí po Hostinné. Nominovaná osoba pomáhá dobrovolnicky, bez nároku na honorář. Mohou pomáhat v sociálním rozvoji, v rozvoji komunity nebo životního prostředí,“ říká zakladatel ocenění a bývalý ředitel Diakonie Vrchlabí Tomáš Hawel.

Na webových stránkách Střediska a sociálních sítích budou v průběhu ledna a února postupně zveřejněna videa, která přiblíží životní příběh nominovaných. Je cílem představit jejich inspirativní příběhy veřejnosti, a tím motivovat ostatní pro vlastní akci.

Nominovaní na tento rok jsou:
Jana Michlová – za rozvoj neziskového sektoru ve Vrchlabí, za založení a péči o otevřenou komunitní zahradu, za lidskou pomoc potřebným i za úsilí věnované založení Hospicu Duha ve Vrchlabí.
Zuzana Cejnarová - za dlouhodobý rozvoj alternativní kultury, podporu lokálního umění na vrchlabsku a pomoc s aklimatizací dětí uprchlíků pomocí uměleckých aktivit.
Kateřina Karlíková – za vytváření smysluplné náplně volného času a života mladých, za výchovu a vzdělávání mladých k demokratickým hodnotám a za své nasazení při stabilizaci Junáku v Hostinném.
Jan Freda Hawel - za dlouhodobou péči o přírodu a krajinu v Hartě založenou na úctě a respektu k historii místa, za tvorbu přírodních prvků zadržujících vodu v krajině okolo Vrchlabí.
Petr Maralík - za lidský přístup k válečným uprchlíkům z Ukrajiny, za koordinaci a pomoc rodinám i jednotlivcům v nouzi a jejich podpoře k osamostatnění v Jilemnici a okolí.

Jak probíhá hlasování?
Hlasovací formulář naleznete od začátku února na webových stránkách Střediska Světlo ve Vrchlabí v hlavní liště. Videa naleznete jak na facebooku Střediska, tak i na webu.
Vítěz bude oceněn na slavnostním předávání cen 22. února 2024.

Ocenění Modrej život vzniklo v roce 2021. „Motivací bylo odměnit občansky aktivní spoluobčany a také přiblížit jejich činnost veřejnosti. Náš region žije sportem a kultura a sociální práce není ve veřejném prostoru tolik vidět. A z uplynulých ročníků je vidět, že příběhy lidi zaujaly a dostávají se do médií a lokální sociální sítě,“ dodává Hawel.

(TZ Diakonie)
Foto: archiv redakce