Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Modrej svět. Diakonie ocenila lidi za jejich činy zlepšují společnost nebo okolí

26. 2. 2024

page.Name
Diakonie ČCE – Středisko Světlo ve Vrchlabí udělilo 22. února ocenění Modrej život. Modrej život je krkonošské ocenění pro lidi, kteří rádi pomáhají druhým a snaží se svými činy zlepšit společnost nebo okolí. Událost se stala krkonošskou tradicí od roku 2021 a ocenila dva dobrovolníky.

„Motivací bylo odměnit občansky aktivní spoluobčany a také přiblížit jejich činnost veřejnosti. Náš region žije sportem a kultura a sociální práce není ve veřejném prostoru tolik vidět. A z uplynulých ročníků je zřejmé, že příběhy dobrovolníků zaujaly a dostávají se do povědomí lidí skrze média a sociální sítě,“ říká Tomáš Hawel, terapeut, zakladatel ocenění a bývalý ředitel Diakonie Vrchlabí.

Vítězem ceny veřejnosti se stala lékařka Jana Michlová, která získala ocenění za dlouhodobý rozvoj neziskového sektoru ve Vrchlabí, založení a péči o otevřenou komunitní zahradu, za lidskou pomoc potřebným i za úsilí věnované založení Hospici Duha ve Vrchlabí. Příběh lékařky oslovil a inspiroval nejvíce lidí.

Druhou cenu udělenou komisí získala Kateřina Karlíková, která byla oceněna za vytváření smysluplné náplně volného času a života mladých, za výchovu a vzdělávání mladých k demokratickým hodnotám a v neposlední řadě za své nasazení při stabilizaci Junáku v Hostinném.

Všech 5 nominovaných příběhů se odehrávalo ve všech městech a obcích od Jilemnice přes Vrchlabí po Hostinné. Nominované osoby pomáhají dobrovolnicky, bez nároku na honorář. Tématem nominace byl sociální rozvoj, rozvoj komunity nebo životního prostředí.

„Mám radost, že se nám daří ukázat, že v našem regionu existují lidé, kteří se nezištně věnují pomoci druhým a přispívají ke zlepšení života v naší komunitě,“ dodává Tomáš Hawel.

(TZ Diakonie ČCE – Středisko Světlo ve Vrchlabí)
Foto: Lenka Krejčí