Neděle

26. května 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Naší prioritou je zapojování vlastních odchovanců, říká Jiří Jakubec

4. 9. 2023

page.Name
Hokejisté HC Stadion Vrchlabí se již intenzivně chystají na nadcházející sezónu ve II. hokejové lize. V srpnu začali hrát přípravné přátelské zápasy a k prvnímu mistráku nastoupí v sobotu 23. září doma proti Příbrami. Na to, co je uvnitř týmu nového a s jakými ambicemi nastoupí do nové sezóny, jsme se zeptali sportovního manažera klubu Jiřího Jakubce.

Za pár týdnů se rozeběhne nová sezóna, máte přichystané nějaké novinky?
Jelikož vrchlabský hokejový klub není jenom náš A-tým, nejprve stručně popíšu i novinky u naší mládeže. Díky dlouhodobě výborné náborové činnosti se nám postupně zvyšuje členská základna a od letošní sezóny jsme nově přihlásili i tým do soutěže devátých tříd. Další zásadní změnou jsou samostatné týmy dorostu a juniorů, kde jsme až dosud byli spojeni s HC Trutnov. A i když počty hráčů v těchto kategoriích nemáme vysoké, tak si myslím, že jde o zásadní a zcela pozitivní změny, které nám umožní výchovu dalších hráčů pro náš seniorský tým.

Jak se vám daří zabezpečit kvalitní tréninkový proces a jaký mají vrchlabská mládežnická družstva prostor ke svému rozvoji?
Již dlouhodobě máme velice úzce propojené fungování A-týmu a mládeže. Hodně hráčů z A-týmu zároveň trénuje naše děti. Je to výborná a někdy také velice složitá a náročná symbióza, která se pro klub naší velikosti ukazuje jako skvěle funkční a ekonomicky přijatelná. Veškerá naše mládež má i díky podpoře města, partnerů a díky práci mnoha dobrovolníků skvělé podmínky pro sportování.

Vraťme se ale k A-týmu, s jakými ambicemi vstupuje HC Stadion Vrchlabí do letošní sezóny?
V loňském ročníku jsme se ve II. lize rozkoukali a ujasnili si další směřování týmu i celého klubu. Co se týká sportovních ambicí, do sezóny vstupujeme se vší pokorou a respektem k soupeřům, ale zároveň určitě chceme atakovat první šestku v základní části. V play-off hraje roli spoustu faktorů, ale i na něj chceme být dobře připraveni. Zde by bylo skvělé postoupit alespoň do semifinále, což se dá označit za smělý, ale zároveň reálný plán.

Během letní přestávky došlo v kádru mužstva k několika změnám. Můžete je zrekapitulovat?
My se při sestavování kádru chceme především držet naší filozofie, kde je prioritou zapojování vlastních odchovanců. Letos jich budeme mít v týmu 15 a k tomu další tři hráče, kteří tu působí tak dlouho, že už je vlastně také počítáme jako odchovance. Základní kostra zůstala a je následující: brankář Denis Vacek; obránci Jakub Kynčl, Ján Bendík, Tomáš Perička, Jan Kerekanič; útočníci Patrik Urban, Ondra Chrtek, Filip Moník, David Chalupa, Tomáš Bláha, Filip Krsek, Jakub Tatar, Martin Kozák, Radim Šlaicher, Albert Cerman, Adam Jirků. Tým jsme doplnili o další vlastní odchovance, případně o hráče, kteří by měli být na svých postech výraznými posilami. Jsou jimi: brankář Jakub Červinka, obránci David Sýkora, Jakub Hladík, Lukáš Abraham, Jan Boukal, David Rychlovský a útočník Lukáš Kastner.

Předpokládáte, že u některých hráčů bude docházet ke střídavým startům?
Jsme v kontaktu s kluby z vyšších i nižších soutěží, ale zatím je na vše brzy. Uvidíme, jak se sezóna bude vyvíjet, a teprve potom budeme reagovat a případně někoho pouštět nebo brát na střídavé starty. Zatím nic konkrétního není na stole.

V srpnu už začalo mužstvo nastupovat k přípravným zápasům. Jaký je rozdíl mezi nimi a mistrovskými zápasy?
Přípravné zápasy pochopitelně slouží k co nejlepšímu nastavení týmu pro nadcházející sezónu a výsledek není rozhodující. Zde se bere v potaz to, že chceme hodně hráčů vyzkoušet, včetně mladších hráčů, zkušenější hráči zase tolik přípravných zápasů absolvovat nemusí a hodně záleží na složení týmu. U nás je tým velice konsolidovaný už z loňské sezóny, takže budeme hodně testovat mladé hráče a až těsně před začátkem soutěže pojedeme v soutěžním módu. Jinak tohle je zcela v kompetenci trenérů a do toho jim nezasahuji. V mistrovských zápasech do každého zápasu jdeme s tou nejlepší možnou sestavou a chceme pokaždé vyhrát.

V jakém složení bude u mužstva fungovat realizační tým?
Realizační tým zůstává v nezměněné podobě, Tomáš Jirků – hlavní trenér, Petr Hlaváč – asistent, Martin Abrahám – asistent a trenér brankářů, Michal Křelina – vedoucí mužstva, kustod. Tenhle tým pod vedením Tomáše Jirků funguje perfektně a za takto odvedenou práci by se nemusel stydět ani realizační tým ve vyšších soutěžích.

Závěr loňské sezóny se těšil velice solidní účasti diváků v hledišti. Jakou očekáváte návštěvnost v letošní sezóně?
Koukám se na to realisticky a pokud bychom v základní části dokázali atakovat průměr 1000 diváků na zápas, bylo by to skvělé. Bohužel aktuálně ve II. lize Vrchlabí nemá žádné třaskavé derby, které by přilákalo větší množství diváků, takže uvidíme. Pevně věřím, že se dostaneme do nadstavby, která by znamenala více atraktivnějších soupeřů a tím snad i vyšší počet diváků. Vyšší návštěvnost se opět dá očekávat v play-off.

Kolik bude v letošní sezóně činit vstupné na domácí mistrovské zápasy?
Ceny vstupného jsme zachovali shodné jako vloni. Základní vstupné bude činit 110 korun na pokladně, 100 korun přes online nákup. Snížené vstupné pro studenty, ZTP a důchodce 80 korun.

Jak to je s prodejem permanentek? Kde a za kolik si je zájemci mohou pořídit?
Permanentky jsou již v prodeji přes online aplikaci, odkaz je uveden na našich webových stránkách. Pokud někdo není příznivcem internetového nákupu, může navštívit náš FAN SHOP, který je otevřený ve 2. patře našeho zimního stadionu pravidelně v pondělí 12–15 hod, dále ve čtvrtek 8–12 hodin a také při každém domácím zápase 17–19.30 hod. Ceny permanentních vstupenek jsou rovněž shodné jako vloni: dospělí zaplatí 1 790 korun a studenti, ZTP a důchodci mají cenu permanentky sníženou na 1 290 korun.

Kdo je podle vás největším favoritem letošního ročníku soutěže?
Do začátku sezóny je ještě daleko, natož do jejího konce. Ale pokud bych měl tipovat, tak největší ambice a šanci na postup podle mě bude mít Chomutov.

Jak byste pozval Vrchlabáky a čtenáře Vrchlabinek na letošní zápasy?
Přijďte povzbudit místní odchovance a užít si dobrou zábavu. Když se povede dobrý zápas, dokáže atmosféra na zimáku strhnout i nehokejové fanoušky a můžete klidně vzít celou rodinu. Přijďte za zábavou a to bude ta nejlepší podpora, kterou od vás můžeme dostat.

Jiří Štefek
jiri@vrchabinky.cz
Foto: Archiv HC Stadion Vrchlabí