Pondělí

24. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Klausův únorový pobyt v Černém Dole končí bez postihu. Případ byl odložen

8. 4. 2021

page.Name
Bývalý prezident Václav Klaus nebude nijak postižen za to, že během únorového lockdownu trutnovského okresu strávil několik dní ve svém apartmánu v Černém Dole. Přestupkové oddělení Městského úřadu ve Vrchlabí, pod které obec Černý Důl spadá, celý případ odložilo. Klausovi přitom hrozila pokuta až 20 tisíc korun.

„Celá věc byla odložena,“ uvedl pro web Vrchlabinky.cz tajemník vrchlabské radnice Pavel Řehák. „Hygienická stanice, která nám případ postoupila, se odkazovala na zvukový záznam z epidemiologického šetření. Tento záznam nám však odmítla vydat s odkazem na GDPR. Jiné dostatečně průkazné důkazy nemáme. Lze konstatovat, že tímto odložením případu se jedná z naší strany o konečný verdikt,“ vysvětlil Řehák.

Rozhodnutí vrchlabské radnice okolí Václava Klause nepřekvapilo. „Celé je to od samého počátku absurdní. Pan prezident se dotázal na krajské hygienické stanici, co vše je potřeba zajistit, aby mohl cestu podniknout a všech těchto doporučení se striktně držel,“ uvedl pro Vrchlabinky.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. „Zarážející spíš je, že v rámci trasování došlo k totálnímu zneužití informací k očerňování a udávání. Druhým aspektem je skutečnost, že v době lockdownu trutnovského okresu platila pro cestování jiná pravidla, než platí nyní v době zákazu cestování mezi okresy, a podle těchto pravidel se posuzuje jiný případ,“ dodal Macinka.

Redakce Vrchlabinek oslovila i Hygienickou stanici hlavního města Prahy (od níž podnět k prošetření vzešel) s dotazem, proč nechtěla vrchlabské radnici poskytnout zmíněný zvukový záznam nebo jiný průkazný materiál a zda bude verdikt vrchlabského přestupkového oddělení nějak rozporovat. Mluvčí této instituce Zbyněk Boublík si v telefonickém hovoru vyžádal zaslání dotazů e-mailem, nicméně ani po více než 24 hodinách a opakované urgenci už na ně neodpověděl.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: ct24.cz

 

Jiří Štefek